HírekItt jártunk

Fenntarthatósági témahéten a Maradék nélkül csapata

 

Április 23-án Szigetszentmiklóson, a József Attila Általános Iskolában újabb játékos előadást tartottunk a Maradék nélkül program keretében. Nagy öröm volt számunkra, hogy egymás után három előadással, összesen több mint 300 kisdiák figyelmét hívhattuk fel az élelmiszerpazarlás problémakörének fontosságára.

 

Beszéltünk a komposztálásról, a fogyasztói szokásokról, a fogyaszthatósági és minőségmegőrzési időről és az élelmiszerláncról is. A gyerekeket és tanáraikat azonban az döbbentette meg talán leginkább, amikor az Európában keletkező élelmiszerhulladékok mennyiségéről meséltünk nekik.

 

A foglalkozások rendkívül kellemes hangulatban teltek. A 2–4. osztályos nebulók nagyon aktívak voltak, mindenki el akarta mesélni a témához kapcsolódó saját élményeit. Az előadóknak talán ez jelentette a legnagyobb kihívást, nem volt könnyű feladat csoportonként száz feltett kézből kiválasztani egyet.

 

Megtudhattuk, hogy otthon sokan a komposztálást, illetve az állatetetést, mint az élelmiszerhulladék csökkentésének módszerét, nap mint nap alkalmazzák. Többen számoltak be arról, hogy előfordult már, hogy egy romlott joghurt, vagy egy penészes kenyér a kukában végezte náluk. A tanulás mellett természetesen a kvíz és a csapatjáték sem maradhatott el, amelynek során meglepődve tapasztaltuk, hogy a gyerekek milyen könnyen sajátították el az előadás első felében hallott ismereteket. Ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy a toll- és a lufikészletünk meglehetősen leapadt, ugyanis a feltett kvíz kérdésekre helyesen válaszolók ezekben az ajándékokban részesülhettek.

 

Szigetszentmiklóson ismét nem csak tanítottunk és játszottunk, de nagyon sokat tanultunk is a gyerekektől. Reméljük, az elkövetkező időszakban még több gyerekkel sikerül majd megismertetni az élelmiszerpazarlás megelőzésének fontosságát!

 

Kapcsolódó tartalmak

Utcatárlat az élelmiszerpazarlás ellen

admin

Az európai polgárok véleményét kérdezték az élelmiszerpazarlásról

Maradéknélkül

Nagyvilági kezdeményezések 2.

admin