HírekItt jártunk

Az aszály és az élelmiszerpazarlás kapcsolata

Egy kellemes őszi délelőtt a Nébih Oktatás csapata ellátogatott az V. kerületi Váci utcai Ének-Zenei Általános Iskolába, hogy megalapozzák az iskola Öko-hetének a tematikáját, amely idén az aszály volt.

Az élelmiszerpazarlás mellett kiemelt szó esett a szárazságról és a szélsőséges időjárásról, valamint arról a paradoxonról, hogy ínséges időkben is pazarolnak az emberek. A tanulók figyelmét igyekeztünk felkelteni olyan képekkel, amelyek sajnos napjainkban igen megszokottá váltak, mint az elszáradt kukoricatábla, vagy a kiszáradt folyók, édes vizek.

Az előadásokat 130 gyerek hallgathatta végig, tudásukat pedig játékos formában teszteltük. Az aktívan résztvevő tanulók csapatokat alkotva kiemelkedő eredménnyel zárták rövid kvízünket.

Kapcsolódó tartalmak

Húsvét zöldítő pályázat 2024

Maradéknélkül

Igenis van felelősséged

admin

Maradék nélkül foglalkozás a Rex Kutyaotthon Alapítvány táborában

admin